Категорії

КОМБІНОВАНОВАНИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ

Комбіновані уроки найбільш поширені в 1 4 класах, що пояснюються віковими особливостями молодших школярів, а також особливостями побудови початкового курсу математики. 
Тема:
Мета:
­   освітня:
­   виховна:
­   розвивальна:
Тип уроку:
Методи та прийоми:
       словесні: бесіда, розповідь, пояснення;
  практичні: метод вправ, робота з підручником, самостійна робота, метод програмованого навчання математики, інструктаж;
       наочні: ілюстрація, демонстрація;
       інтерактивні методи і прийоми: «Мікрофон», «Вірю – не вірю», «Так чи ні», Бліц-опитування «ланцюжком», «Спіймай помилку», «Світлофор», «Пінг-понг», «Незакінчене речення», «Знайди помилку», «Мозкова атака», «Карусель», Математичне доміно, «Сніжна грудка», Лото, «Акваріум».

Здоров’язберігаючі технології: рухливі фізкультхвилинки, пальчикова гімнастика, динамічні паузи, кольоротерапія, дихальна гімнастика, вправи-енергізатори.
Міжпредметна інтеграція:
Обладнання:
1. Підручники
2. Навчальні посібники для учнів:
-     картки з математичним завданням;
-     зошити з друкованою основою;
-     довідники.
3. Спеціальні наочні посібники:
-     предмети або їх зображення;
-     розрізні цифри;
-     знаки дій і порівняння;
-     моделі геометричних фігур.
4. Таблиці:
-     навчальні (для формування математичних понять і закономірностей);
-     таблиці-інструкції (алгоритми виконання арифметичних дій);
-     таблиці-пам’ятки розв’язування текстових задач;
-     таблиці-ілюстрації змісту задачі за допомогою малюнка;
-     таблиці-довідники (середні маси, довжини, тривалість життя, швидкість різних видів транспорту та ін.), які учні використовують для складання текстових задач;
-     таблиці для усних обчислень.
5. Інструменти і прилади:
-     лінійка, кутник, транспортир;
-     циркуль;
-     рахівниця.
6. Технічні засоби навчання
-     комп’ютер;
-     проектор;
-     Smart дошка;
-     педагогічні програмові засоби;
-     презентація;
-     комп’ютерна тестова програма.

Використані джерела (за вимогами):

  1. Богданович, М. В. Математика [Текст] : підруч. для 1 кл. загальноосв. навч. закл. / М. В. Богданович, Г. П. Лишенко. – К. : Генеза, 2012. – С. 53-54.
  2. Математичні вірші [Електронний ресурс] // Комунальний дошкільний навчальний заклад ясла – садок комбінованого типу № 129, м. Луганськ. – Режим доступу:  http://sad129.ucoz.ua/forum/10-10-1. – Назва з екрана. – (Дата перегляду 17.03.2013).
3.      Федоренко, Т. А. Усі уроки математики. 1 клас [Текст] : посібник для учителів поч. класів / Т. А. Федоренко. – Х. : вид. група «Основа», 2009. – 271 с.

Хід уроку
І. Організація класу
1. Пароль уроку
2. Рефлексія («Квітка настрою», «Очікування»…)
3. Девіз уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
1. Опитування учнів вивченого на попередньому уроці
2. Усні обчислення
3. Хвилинка каліграфії
4. Математичний диктант
ІV. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
V. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовка до вивчення нового матеріалу
2. Вивчення нового матеріалу
3. Первинне закріплення
4. (Фізкультхвилинка)
VІ. Закріплення та узагальнення знань учнів
1. Робота за підручником та записами на дошці
2. Навчальна робота за індивідуальними картками
3. Використання зошита з друкованою основою
4. Самостійна робота
VІІ. Підсумок уроку і повідомлення домашнього завдання
1. Оцінювання
2. Рефлексія (Приємні прислівники, «Сніжна грудка», «Квітка засвоєння», «Незакінчене речення», «Інтерв’ю до газети», «Кольорова феєрія»)

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПОСТАНОВКИ МЕТИ


Навчальна (освітня):
­  ознайомити учнів з такими математичними поняттями як…(цифра, задача, точка, відрізок, многокутник….);
­  формувати уміння розв’язувати…(задачі на рух, задачі на продуктивність, нерівності, рівняння…);
­  сформувати в учнів уявлення про ... (натуральне число, про деякі геометричні фігури тощо);
­  дати поняття ... (чого саме), розкрити його зміст;
­  вчити розв’язувати задачі на... ;
­  вчити раціональним способам виконання дій, прийомів обчислень;
­  вчити застосовувати знання (вказати які) при розв’язанні задач (виду, типу), вправ, прикладів, виділяти головне, істотне...;
­  вчити користуватись лінійкою тощо;
­  вивчити властивості дій;
­  вивчити алгоритми (додавання, віднімання, множення, ділення);
­  вивчити прийоми обчислень … (додавання одноцифрового числа до двоцифрового з переходом через розряд, віднімання двоцифрового числа від двоцифрового без переходу через розряд, множення двоцифрового на одноцифрове…);
­  властивості окремих геометричних фігур тощо;
­  продовжити вивчення...;
­  виробити уміння, навички...;
­  продовжити формування умінь, навичок...;
­  навчити застосовувати знання, уміння (які саме) в нестандартних завданнях;
­  закріпити знання, уміння, навички з теми…;
­  завершити формування...;
­  навчити раціональній, логічній послідовності при ... (розв’язуванні задач...);
­  узагальнити знання з теми (розділу)...;
­  систематизувати знання з теми...;
­  поглибити знання з...;
­  розширити знання учнів про…;
­  вдосконалювати в учнів уміння…(складати й розв’язувати задачі на знаходження …);
­  збагатити й узагальнити знання про...;
­  систематизувати знання й уявлення учнів про…;
­  оцінити рівень знань учнів з теми (розділу)…;
­  провести контроль (знань, умінь, навиків) з…;
­  перевірити ступінь засвоєння знань з…;
­  перевірити рівень знань учнів;
­  провести аналіз контрольної (самостійної) роботи.
Виховна:
­  виробляти вміння вчитися;
­  виробляти навички самостійної роботи;
­  формувати в учнів уявлення про світ в цілому;
­  уявлення про місце людини у світі;
­  виховувати свідоме ставлення до навчання;
­  виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості;
­  виховувати розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань;
­  виховувати загальнолюдські цінності: національну свідомість, повагу до національної культури України, уявлення про математику як невід’ємну складову загальнолюдської культури;
­  виховувати позитивні риси характеру: чесність і правдивість, наполегливість і силу волі, культуру думки і поведінки, відповідальність за доручену справу, ініціативу;
­  виховувати естетичну, правову, патріотичну, екологічну культуру, здоровий спосіб життя;
­  виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбство;
­  виховувати патріотичну свідомість шляхом ознайомлення учнів з іменами та біографіями видатних учених, що створювали математику, зокрема видатних українських математиків;
­  виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці;
­  виховувати зібраність, самовладання, комунікативність (уміння працювати в колективі);
­  виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності;
­  виховувати уміння сконцентруватися, слухати інших, співпереживати, формувати сприятливий моральний клімат.
Розвивальна мета:
Розвивати:
­  логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам’ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень;
­  вміння аналізувати, співставляти, порівнювати, вибирати головне;
­  вміння робити власні висновки за попереднім сприйняттям;
­  графічні навички;
­  вміння сприймати простір;
­  абстрактне мислення;
­  спостережливість, увагу, фантазію;
­  формувати в учнів загально навчальні вміння: культуру мовлення, чіткість і точність думки, критичність мислення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв’язання задачі або проблеми;
­  алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом, а також уміння самостійно конструювати нові алгоритми на основі аналізу й узагальнення послідовності виконуваних операцій і дій, що ведуть до шуканого результату;
­  вміння працювати самостійно, а також самостійно здобувати знання;
­  формувати науковий світогляд, розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті, майбутній трудовій діяльності, достатніх для вивчення інших дисциплін та продовження освіти;

­  вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок, чітко будувати свою відповідь.

СКАЧАТЬ